Obdarovávanie robí ľudí prirodzene šťastnými. Pri tých najbližších je pomerne jednoduché vybrať vhodný darček, pretože sa o ňom často zmienia len tak, medzi rečou sami. Každý má však v rodine niekoho, kto je naozaj ťažkým orieškom na výber vhodného darčeku. Jednou z týchto osôb je často svokra. Aj tu však stále existuje pár tipov, ako si s tým poradiť.

Darček podľa osobnosti

Vzhľadom na to, že so svojou svokrou sa už určite poznáte dlhší čas, určite viete dobre odhadnúť, či je skôr na drobné dekorácie, kvalitné víno, zážitkové darčeky alebo napríklad ocení nový kúsok do svojej záhrady. Najlepšie darčeky sú tie, ktoré sú doslova prispôsobené osobnosti človeka. K tomu, aby ste naozaj trafili klinec po hlavičke a zaobstarali niečo, čo zaujme, máte tú najcennejšiu posilu – vašu partnerku/partnera.

Partnerka či partner vám určite rád poradí s vhodným výberom. To, že je človek napríklad skutočným fanúšikom dokonale upravenej záhrady nie vždy znamená, že sa poteší novým kvetom alebo záhradným nožniciam. Toto pravidlo však platí aj opačne – aj keď niekto netrávi čas v záhrade, alebo nemá na oknách malú botanickú záhradu, môže sa potešiť naozaj vhodne vybranému darčeku v tomto duchu.

Tak čo s tým?

Vyberajte podľa toho, o čom rada hovorí. Máte všetky potrebné vodítka na to, aby ste vybrali skvelý darček. Ak napríklad viete, že vaša svokra obľubuje oddych na chate a čaj, môžete jej pokojne vybrať darčekovú kazetu kvalitných čajov s menšou súpravou pre hostí. Aby mala stále dostatok kvalitného čaju k oddychu a aj niekoľko hrnčekov pre návštevu, keď ju prídete navštíviť.

Každý darček sa dá pekne odprezentovať, a práve to mu dodá unikátne čaro. Niekoľko šálok a kvalitný čaj, by bez prísľubu návštevy a faktu, že viete ako rada trávi svoj čas, ostali len predmetmi, ktoré sa dajú ľahko nahradiť. Preto nezabudnite na venovanie od srdca.

Maličkosti vždy potešia

Všetky ženy sa asi zhodnú, že bytových doplnkov nie je nikdy dosť. Stále sa dajú obmieňať, premiestňovať a interiér vyzerá stále ako nový. Práve preto sa nebojte využiť svoju kreativitu a potešte svoju druhú matku napríklad výberom vhodných bytových doplnkov. Niekoľko takýchto drobností dokáže rýchlo vyčarovať úsmev na tvári obdarovanej osoby. Ďalšou výhodou je aj dlhodobosť tohto darčeku. Pokiaľ totiž trafíte, môžete si byť istý tým, že sa vaša dekorácia vždy objaví na niektorej z poličiek v domácnosti.

Fľaša nič nepokazí

Každý sa rád zabáva a ani pri svokrách to nie je inak. Fľaša dobrého alkoholu určite nič nepokazí. Nájsť niečo správnej chute v dnešnej dobe zas nie je až taký problém. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že ženy obľubujú prevažne prosecco, víno, kvalitné likéry, ale niektoré ženy si rady vychutnajú aj koňak.

Keď sa rozhodnete pre výber likéru, určite treba myslieť na to, že likéry existujú sladké a horké. Medzi najobľúbenejšie sladké likéry patrí napríklad značka Baileys. Táto značka vyrába špičkový smotanový likér tešiaci sa svetovej obľube. Okrem toho tu však patria aj likérové whisky od Jack Daniel´s a to konkrétne Honey a Fire.

Horké typy likérov zas zastupujú značky ako Jägermeister alebo náš domáci unikát Tatratea.

Ako darček sa však odporúčajú hlavne fľaše ako Jack Daniel´s, Tatratea alebo rôzne darčekové edície Baileys. Fľaša by totiž mala pôsobiť trošku honosnejšie, keďže je určená na špeciálnu príležitosť.

Evergreenové klasiky

Medzi klasiky, ktoré určite nesklamú a sú doslova krízovým riešením každej situácie, kde potrebujete doniesť darček, sú napríklad rezané kvety. Pekná kytica ešte nikdy žiadnu ženu neurazila. Spoľahnúť sa môžete na jemné ruže inej ako červenej farby. Zaujímavým spestrením môže byť aj kytica zo sezónnych kvetov. Pri výbere kvetov do kytice sa snažte vyvarovať silne aromatickým druhom ako sú napríklad ľalie.

Ďalším z nekonečného radu týchto darčekov sú bomboniéry, darčekové koše, luxusné čokolády a slané mixy. Hoci takýmto darčekom nič nepokazíte, nepatria medzi tie najosobnejšie, pokiaľ sa vám k nim, samozrejme, neviaže nejaká spoločná historka alebo tradícia.