Tiež si lámete hlavu nad tým, čo vybrať svojmu svokrovi, aby ste mu urobili naozaj radosť? Mnoho mužov a žien sa už presvedčilo, že výber darčeka pre rodičov svojej partnerky či partnera vôbec nie je jednoduchý. Každá rada môže mať naozaj cenu zlata, pretože nikto, naozaj nikto, nechce rozhnevať či uraziť svojich svokrovcov. Prejdite si s nami pár tipov, ako vybrať ten správny darček pre vášho svokra.

Zážitkové darčeky

Medzi mužmi sú obzvlášť obľúbené zážitkové darčeky. Takto si môžu splniť svoje detské sny, a zároveň osláviť svoj sviatok. Doslova geniálne spojenie. Ak je váš svokor nadšenec adrenalínu, pokojne siahnite po odvážnych kúskoch ako skok s padákom, jazda v športovom aute alebo napríklad let lietadlom. Hoci to môže spôsobiť menšie obavy zo strany svokry, tie zmiznú akonáhle uvidí svojho manžela s úsmevom od ucha k uchu.

Pre pôžitkárov sú tu napríklad na výber klasiky ako ochutnávka vín alebo prehliadka pivárne s degustáciou. Potešiť však dokážu aj lístky na koncert či športové podujatia. Ak je váš druhý otec nadšencom filmov, nebojte sa kúpiť aj lístky na dobrý film.

Darčeky podľa záľub

Vybrať dobrý darček pre chlapa je často jednoduchšie, ako pre ženu. Muži totiž oveľa otvorenejšie hovoria o svojich koníčkoch. Skrátka, ak má muž rád cyklistiku, určite o tom viete nie len vy, ale aj celé jeho okolie. Preto sa nebojte využiť tieto informácie vo svoj prospech. „Darček pre cyklistu“ sa vyberá podstatne jednoduchšie ako „darček pre chlapa“. 

Pri iných športoch zas môže potešiť nový dres na behanie, prístroj na meranie tepu, permanentka do fitka a iné.

Kvalitný alkohol

Kvalitný alkohol je asi ten najtypickejší darček pre muža. Okrem toho, že dobrou fľašou určite nikoho neurazíte, môžete svojím výberom veľmi potešiť. Základom úspešného výberu alkoholu je vychádzať zo známeho chuťové profilu človeka, ktorého chcete obdarovať.

Pokiaľ má váš svokor napríklad rád whisky a najčastejšie pije 12-ročný Chivas Regal, môžete staviť na istotu a kúpiť mu práve tú istú fľašu. Hoci to môže na prvý pohľad pôsobiť ako veľké zjednodušenie, určite ho neurazíte a poteší sa. Na druhej strane by ste ho možno potešili o niečo viac kúpou 18-ročnej whisky Chivas Regal. Nejde o cenu, ale o fakt, že bude obdarovaný niečím, čo má sám uložené „na špeciálne príležitosti“.

Rovnako je to aj pri iných druhoch alkoholu. Či už sa jedná o vodku, gin, rum alebo akýkoľvek iný druh alkoholu, nebojte sa kúpiť niečo, čo je odskúšané. Pokiaľ sa ale poradíte s obchodníkom, určite vám pomôže s výberom niečoho, čo má podobné chute a rozšírite tak chuťové obzory svojho svokra bez toho, aby ste sa museli obávať neúspechu.

Spoločný výlet

Zorganizujte spoločný výlet pre vašich svokrovcov. Často sa stáva, že ľudia majú svoje vysnívané miesta no v živote ich nenavštívia. V dnešnej dobe sa však dokážete jednoducho dostať k lacným letenkám alebo rôznym víkendovým pobytom za výhodné ceny. Takto jednoducho a za dostupnú cenu doslova splniť sen svojim svokrovcom. Či to už bude tropická destinácia, náučný výlet alebo rekreačný pobyt, určite sa stretnete s radostným prijatím.

Pri kúpe takýchto darčekov však uprednostnite formu darčekového poukazu, kde si budú svokrovci môcť vybrať termín podľa seba.

Predplatné

Medzi veľmi obľúbené darčeky sa radí aj predplatné obľúbeného časopisu. To stúpa na popularite hlavne preto, že muži si často zabúdajú kúpiť ďalšie vydanie včas. Predplatné tento problém vyrieši a veľkou výhodou navyše je aj to, že váš darček mu bude počas roka chodiť pravidelne až domov, takže sa mu pravidelne pripomeniete.

Inou alternatívou môže byť napríklad predplatenie obľúbených kurzov, masáží, wellnessu a ďalších obľúbených činností vášho svokra.