Nestihli ste si cez leto oddýchnuť a radi by ste si dopriali zaslúžený relax so svojou polovičkou či rodinou aspoň takto na jeseň? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na výbornú jesennú dovolenku. 

Tipy na zaujímavé pobyty

Ak dávate prednosť niekoľkodňovým výletom v príjemnom prostredí, máme pre vás pár tipov, kam sa oplatí zájsť. Ide o destinácie, ktoré obklopuje krásna príroda, prípadne dýchajú históriou.

Jeseň v Levoči

Levoča je kráľovské mesto, nachádzajúce sa v regióne Spiš. Patrí do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO ako súčasť lokality Levoča, Spišský hrad a pamiatky okolia.

Jej dominantami sú Chrám sv. Jakuba, ktorý zdobí najvyšší gotický oltár na svete, barokový kostol sv Ducha aj s kláštorným komplexom postaveným v tvare U či Bazilika Navštívenia Panny Márie, ktorá patrí medzi najstaršie pútnické miesta na východnom Slovensku.

TIP na ubytovanie: Ak sa budete chcieť v Levoči ubytovať, rozhodne odporúčame Hotel U Leva, ktorý sa nachádza priamo v centre Levoče. Ako jeden z mála hotelov v Levoči je bezbariérový a z väčšiny jeho izieb budete mať nádherný výhľad priamo na námestie Majstra Pavla a stredoveké centrum Levoče.

Pozrite si aj článok 5 dôvodov, prečo navštíviť Hotel U Leva.

zdroj: pixabay.com

Jesenné prázdniny na Štrbskom plese

Snáď najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso je práve Štrbské pleso. Je druhým najväčším plesom na Slovensku, pričom jeho okolie je významným centrom cestovného ruchu.

Nakoľko si tu prídete na svoje v ktorékoľvek ročné obdobie, aj cez jeseň tu máte množstvo možností na oddych, a to aj ten aktívny. 

TIP na ubytovanie: Na Štrbskom plese a v okolí je hneď niekoľko hotelov, v ktorých sa môžete ubytovať. Jedným z nich je napríklad hotel FIS, ktorý ponúka aj hotelové wellness centrum s fínskou a parnou saunou, infra saunou, vírivkou, tepidáriom či masážnymi miestnosťami.

zdroj: pixabay.com

Jesenná dovolenka v Rajeckých Tepliciach

Rajecké Teplice patria medzi najkrajšie kúpeľné mestá na Slovensku. Krásna okolitá príroda a pohľad na Strážovské vrchy a pohorie Malej Fatry vás nenechá chladnými. Či už sem idete za aktívnym oddychom, alebo si prosto len oddýchnuť a zrelaxovať, môžete sa tešiť na naozaj príjemný pobyt.

TIP na ubytovanie: Akousi dominantou mesta sú kúpele SPA Aphrodite. Ponúkajú rôzne relaxačné, ale aj liečebné pobyty, pri ktorých si naozaj oddýchnete. Okrem toho majú niekoľko termálnych bazénov, saunový svet a ponúkajú taktiež množstvo masáží a wellness procedúr.

zdroj: flickr.com

Tipy na zaujímavé výlety

Okrem vyššie spomínaných atrakcii máme ešte niekoľko tipov na zaujímavé výlety, ktoré potešia nejedno oko. Ide o turistické destinácie, ktoré sú perfektnou príležitosťou pre aktívny oddych.

Jánošíkove diery

Ak sa rozhodnete navštíviť Malú Fatru, rozhodne zavítajte na miesto zvané Jánošíkove diery. Ide o naozaj zaujímavý turistický chodník, ktorý sa skladá z troch úsekov. Sú nimi Dolné diery, Horné diery a Nové diery.

Asi najzaujímavejším prírodným úkazom na Jánošíkových dierach je Diersky potok a jeho vodopády. Trasa je pritom naozaj nenáročná, a tak tam môžete zavítať aj s deťmi.

zdroj: wikimedia.org

Slovenský Stonehenge

Možno ste už počuli o tom, že aj tu, na Slovensku, máme kamenné kultové objekty podobné tým z Anglicka. Nájdete ich na západnom Slovensku, presnejšie v Holíči. Tieto kamenné objekty sú postavené do tvaru slnečných hodín. Podľa historikov ide o najvýchodnejšie umiestnené kamenné kultové piliere v Európe.

Liptovská Mara

Spomenieme aj stredné Slovensko a rovno si dáme tú najväčšiu vodnú nádrž na Slovensku. Vedeli ste, že pri jej stavbe bolo vysídlených a zaplavených niekoľko obcí? Väčšinu z kultúrnych a historických pamiatok z tých obcí si môžete prezrieť  Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline.

Nech už sa vydáte kamkoľvek, želáme vám krásnu jesennú dovolenku.